Články a novinky

Nové zboží

16.04.2012 17:03
V našem e-shopu www.eko-kompostery.cz  naleznete nový sortiment zboží : zahradní hadice , nádrže na dešťovou vodu

slevy kompostérů !!

10.01.2012 15:09
aktuální slevy našich komposterů naleznete na  našich www.eko-kompostery.cz

systémy na využívání dešťové vody

03.01.2011 10:02
Vážení zákazníci , od letošního roku náš sortiment rozšiřujeme o nádrže na vodu , systémy na využití dešťové vody pro zavlažování zahrady  a pro využití v domě!

Sleva na čističky odpadních vod !!!

20.05.2010 00:00
POZOR! Stále trvá akční sleva na čistírny odpadních vod PICOBELL + KLARO  pro 2 -4 EO. Cenově dostupné již od 34.900 Kč !! Výhodou těchto moderních čističek je velký objem nádrže – 3750 litrů! pro 2-4 EO.

Bakterie do čističek a kompostérů

07.05.2010 10:43
Nyní v prodeji bakterie SANBIEN urychlující procesy rozkladu v kompostérech a čistírnách OV . Balení 50g  = 100,-Kč

Jarní slevy septiků a nádrží !!

08.04.2010 12:35
Využijte jarní slevy septiků a nádrží ve výši až 25% ! Nádrže CARAT S se dají využít jak na  využití dešťové vody tak i jako jímky fekálií. Nemusejí se obetonovávat , jsou samonosné . Bližší informace v sekci - jímky

sklad kompostérů ,jímek a čističek

24.03.2010 10:16
Od 15.3. 2010 je nově otevřen sklad našich výrobků - kompostéry,čističky,jímky na adrese :   Sokolov - Dolní Rychnov , Bergmanova ul. - areál Montstavu

Nový kompostér!!!

01.07.2009 19:11
Chtěli byste zkusit kompostování a nechcete mnoho investovat? Využijte naší nabídku levného kompostéru. Připravili jsme pro Vás levné a přesto kvalitní kompostéry EKO – MASTER. Tento kompostér o obsahu 300l je vyroben z kvalitního materiálu a opatřen velkými otvory pro vkládání a výběr...
<< 1 | 2

O kompostování

Kompostování organického přírodního odpadu není žádný mýtus! Při kompostování dochází k postupnému vrstvení organického odpadu s cílem rozložit tyto látky pomocí mikroorganismů a působení kyslíku na kompost. Tento kompost je velmi hodnotným zemním hnojivem pro vaší zahradu, což je vědecky dokázané. Kompost zlepšuje úrodnost vaší zahrádky a to s vyšším účinkem než klasická hnojiva. Další výhodou vlastního kompostování je snížení domovního odpadu až o 30%. Tímto si šetříme vlastní peníze a také přírodu.

Volba místa

Postavte váš kompostér přímo na zem.Tím umožníte přístup nejmenším živočichům do kompostéru. Přídavná podlaha slouží jako ochrana proti vniknutí hlodavců. Účinnost kompostéru zvýšíme umístěním na slunečné místo nebo do polostínu. Kompostér potřebuje sluneční teplo k procesu odpařování a chemických reakcí nutných k rozkladu látek. Kompostér by neměl stát na velmi větrném místě, ale také ne na nevětraném místě. Neustálý přívod čerstvého vzduchu je pro bezproblémový provoz kompostéru důležitý.

Několik správných tipů!

Pro první plnění použijte jako základní vrstvu méně skladný materiál např. nařezané větve. Do kompostéru tak proudí snadněji vzduch a lépe se odvádí přebytečná voda. Další vrstvy jsou již tvořené ze zahradního nebo kuchyňského odpadu. Je lepší, když je v kompostéru rozmanitý odpad, rychleji se pak rozkládá. Kompostér plníme postupně, ne naráz. Kuchyňské odpady obsahují vysoký podíl vody. Vždy dbejte na správný přívod vzduchu a odvětrání. Suchý a vlhký odpad by se měl promíchat. Řiďte se těmito radami a budete se těšit z výsledků kompostování, ze zdraví vaší zahrádky a přispějete k ochraně přírody.

Co patří do kompostéru?

Ovocné a zeleninové odpady, kávové a čajové zbytky, papír, mléčné výrobky, tráva, listí, větvičky, hobliny, popel, trus.

Co nepatří do kompostéru?

Maso, kosti, plasty, kovy, sklo, popel z cigeret, ryby, chleba, sýry.

Náš partner pro zavlažovací systémy

Nabízíme vám projekty, realizace a servis pro závlahové systémy. Automatické závlahy pro zavlažování zahrad, zavlažování hřišť,parků všech sportovních i zemědělských ploch. Zavlažovací systémy od profesionálů najdete na webu www.zavlazujte.cz

[CNW:Counter]